Teras Su Yalıtımı Sistemi

Teras Yalıtım Sistemleri

Aydın izolasyon olarak Teras yalıtımında ve balkon izolasyonların da sizlere kalıcı ve uzun ömürlü su izolasyon hizmeti vermektedir. Kullandığımız izolasyon ürünlerimiz avrupa standartlarında kaliteli ve sağlığa zarar vermeyen ürünlerdir. Açık teraslar yaşam alanı olarak kullanıldığı için teraslara uygulanan izolasyonun sağlık açısından tehlike arz etmeyen izolasyon ürünü olması gerekmektedir. Kalitesiz izolasyon terasta ve ya balkonda kullanılırsa güneş ışınlarının yalıtıma temas etmesi ile birlikte yalıtım tabakasında ki zehirli oksitler ve solvent gaz salımı yaparak bu durum sağlık açısından tehlikelidir, bu yüzden teras ve balkon gibi yaşam mahalli alanlarında kullanılan izolasyon gıda sertifikalı sağlık kurallarına uygun kimyasal su yalıtımı tercih edilmelidir. Müşteri talep ettiği takdirde ürün özellikleri paylaşılabilir. Teras yalıtımı yapılmadan önce sağlık kriterlerine önem veren firmamız sağlığı tehdit eden ucuz kalitesiz izolasyonları bünyesinde barındırmamaktadır ve kullanmamaktadır.Teraslarda bulunan fayanslar izolasyon konusunda tek başlarına görev göremezler. Fayansların derz araları zaman geçtikçe yıpranırlar. Yıpranan derz aralarında ufak ufak çatlamalar ve delikler oluşur bu delik ve çatlamalar gözle görülmezler. Yağmur  yağdığında derz aralarından su girer ve zamanla fayans altındaki şapı su ile doldurmaya başlar. Şap artık tamamen su ile dolduktan sonra gözle görülür damlamalar meydana gelmektedir ve terasınız artık su kaçırmaya başlar. Teras izolasyonların da kullanılan pek çok izolasyon ürünü bulunmaktadır. Bu ürünler sürme izolasyon yani el ile sürülen izolasyonlardır. Diğer izolasyonlar ise sprey olarak atılan izolasyonlardır. Sürme yalıtım ürünleri ömürleri teras üzerine uygulandıysa  en fazla 5 yıldır. Şap altında ve fayans altına uygulanan sürme izolasyonların ömrü ise 7 ile 10 yıl arasında değişmektedir. İzolasyon ürünlerinin ömürleri kullanılan izolasyonun kalitesine ve yapılan işçiliğe bağlıdır. Her zaman kaliteli ürün ile kaliteli işçilik olduğu zaman yapılan iş te kaliteli olmaktadır.

Firmamazın uygulamış olduğu bir diğer su yalıtım sistemi ise sprey olarak atılan püskürtme sistemidir. Bu sistem el ile sürülen izolasyona kat ve kat oranla daha kalitedir. Sprey olarak uygulandığında gözle görülmeyen çatlak ve deliklere nufuz ederek deliklerin ve çatlakların kapanmasını sağlayarak daha sağlam izolasyon sistemi sağlar. Püskürtme olarak atılan izolasyonun ek yeri olmaz. Ek yeri olmayan izolasyonun su kaçıracak bir yeri yoktur ve uzun ömürlü bir teras yalıtımı sağlar.

İzolasyon öncesi zemin hazırlığı çok önemlidir. Yapılan zemin hazırlığı son kat izolasyonun ömrünü belirler. Zemin hazırlığında son kat izolasyonun öncesinde uygulanan astarlama işlemi kesinlikle özen ve titizlikle yapılmalıdır. Zira zemin hazırlığı ve astarlama kötü yapılırsa yapılan son kat izolasyonun ömrü de az olacaktır ve su kaçırmaya başlayacaktır. Zemin hazırlığında yapılacak işlemler önce zemin de toz kalmayacak şeklinde zemin temizlik araçları ile temizlenmektedir. Daha sonra zemine uygun olan astarlama işlemi yapılmalıdır. Zemine uygun olan astar kesinlikle doğru tercih edilmelidir. Her zemine aynı astar uygulanmaz. Zeminlere göre astar uygulaması uzman bilir kişi tarafından seçilip uygulanmalıdır. Daha sonra zemin temizliği ve astarlama işlemi yapıldıktan sonra son kat izolasyonu yapılmaktadır.

Teras yalıtım işlerinde kaliteli işçilik ve ömürlük izolasyon sağlamak isterseniz bizimle iletişime geçebilir detaylı bilgi ve fiyatlandırma alabilirsiniz. 

Teras Su Yalıtımı Sistemi