Garaj ve Bodrum Tavan Isı Yalıtımı

Poliüretan sprey köpük uygulama alanlarından biri olan ısıtılmayan bodrum ve garaj tavanları genellikle alt dairelerde ikamet eden insanların sürekli şikayetlerine maruz kalan ve fazladan ödenen doğalgaz faturaları ödenen bölgelerdir. Poliüretan sprey köpük uygulamsı ısıtılmayan bu bölgelerden gelen soğuk havayı keserek, konforlu bir yaşam alanı sunar. Poliüretan köpük ek yerinin olmaması avantajı sayesinde kusursuz bir ısı yalıtımı sağlar.

 

Bodrum tavanı izolasyonu veya garaj tavanı izolasyonu gibi güneş görmeyen alanlarda uygulama doğal rengi sarı olarak kalabilir istenildiği takdirde üzerine file gerilerek son kat sıva dahi yapılabilmektedir. Bodrum tavanı ısı yalıtımında poliüretan uygulamasını tercih etmeniz en büyük sebebi ısı yalıtıma ek olarak b2 sınıfı alev yürütmeyen bir uygulama olmasıdır.Sprey poliüretan uygulaması düşük maliyetli bir uygulama olmakla beraber uygulama her yüzeye sorunsuz bir şekilde mekanik bir sabitleyici yada yapıştırıcıya gerek duymadan haliyle kesme monte etme gibi gereksiz işlemler sizleri kurtarır. Yalıtımı iyi yapılmamış bir tavan nem ve rutubetli ortamlar elverişli olduğundan doğrudan insan sağlığını etkilediği gibi her sene yapılan tamir ve tadilat ise apartmanlarda ve bireysel konutlarda aile bütçesini olumsuz olarak etkilemektedir.

Kısası poliüretan uygulaması oturulan  yapıların bodrum, garaj,sığınak,kömürlük gibi alanların ters tavanlarında minimum maliyet ile maksimum verim sağlar.

Garaj ve Bodrum Tavan Isı Yalıtımı