Çatı Altı Sprey Poliüretan Köpük

Ülkemizde yapılan araştırmaların sonuçlarına göre ısı kayıplarının %40’a yakın bir kısmı çatılardan geçmektedir. Enerji giderlerinin giderek yükseldiği günümüzde çatılarda ısı izolasyonu uygulamasına bilhassa dikkat edilmeli kullanılacak ısı izolasyonu malzemesi doğru seçilmelidir. Firmamız enerji tasarrufu konusunda hassas ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla siz değerli müşterilerimize sprey poliüretan köpük uygulaması ile hizmet vermektedir.

Kullanmış olduğumuz sprey poliüretan köpük uygulaması ile sizleri yüksek maliyetten ve  kabarık gelen doğalgaz faturalarından kurtarıyoruz. Bununla birlikte  aile bütçenize doğrudan katkı sağlıyoruz. Çatılarda köpük ile izolasyon uygulaması çatıda ısı köprüleri oluşmasını engelleyerek ve aynı zamanda iğne deliği kadar boşluk bırakmayarak tam anlamıyla en iyi çatı izolasyonu ürünü namını gerçekten hak ediyor.

Sağlıklı bir çatı izolasyonu uygulaması yapılması için sprey poliüretan uygulanacak alan kuru temiz ve nemden arındırılmış olmalıdır. Temizlenmiş olan beton yüzeye yada ahşap çatıların arasını özel donanım ve ekipmana sahip mobil izolasyon aracımız vasıtasıyla yüksek basınç ve ısı altında püskürtme yöntemiyle poliüretan köpük uygulaması yapılmalıdır.

Uygulama yapılırken dikkat etmeniz gereken bazı hususları şöyle sıralayabiliriz ;

 

Uygulama esnasında gaz çıkışı olabilir maskesiz uygulama alanında bulunmayınız.

Uygulama sprey olarak atıldığından üzerinize sıçrayabilir , temiz kıyafet ile uygulama alanında bulunmayınız.

Uygulama yapılan alana malzeme eşya vb. koyacak iseniz 24 saat beklemenizde yarar vardır.

Ülkemizde mevcut olan yapılarımızın çatı kirişleri 10-14 cm arasında olduğundan dolayı çatı arasında cam yünü ,taş yünü strafor gibi izolasyon malzemeleri ile yapılabilecek ısı yalıtımı uygulamaları hem uygulama yönünden hemde çatı ısı izolasyonu yönünden yetersiz kalmaktadır. Poliüretan sprey uygulaması çatı arası uygulamalarında 3 santim kalınlıkta son derece düşük ısı iletkenliğini sağlarken aynı zamanda su yalıtımına’da katkı sağlamaktadır. Püskürtülerek uygulandığı için sıradan yalıtım ürünleri gibi yapıştırma monte etme kesme gibi gereksiz zahmetlere girmeden poliüretan makinası aracılıyla hızlıca uygulanır.

 

Çatı izolasyonu avantaları ;

Her türlü hava geçişini anında engeller.

Nem,küf,rutubet yalıtımı uygulamasına yardımcı olur.

Çatılarınızda böcek haşere bakteri olmasını engeller.

Üzerine eşya koyulabilir ve rahatlıkla yürünebilir.

Su ile temas etmesi halinde bozulmaz ortamda kokma olmaz.

Ek yeri olmadığından kusursuz yalıtım sağlar.

Çatı izolasyonu uygulamasında sprey poliüretan ürünü seçmeniz taktirde uzun yıllar boyunca yalıtım uygulamasını bir daha düşünmeyeceksiniz.

Çatı Altı Sprey Poliüretan Köpük